اهمیت ثبت شرکت

ثبت شرکت ، به معنی شراکت و اتحاد بین دو یا چند نفر جهت رسیدن به اهداف مشخص، ثبت شرکت می گویند.

راه‌اندازی یک کسب‌وکار و تجارت جدید، هیچ‌گاه به اندازه‌ی امروز آسان نبوده. در هر لحظه‌ای که تصمیمش را بگیرید، می‌توانید کار تجاری خود را شروع کنید. احتمالاً همین سهولت آغاز کار است که باعث شده تا بسیاری تصور کنند، به ثبت شرکت و فعالیت تجاری خود نیازی ندارند. فکر می‌کنند اگر کارشان را به صورت قانونی ثبت کنند، چیزی جز دردسر عایدشان نمی‌شود. تصوری که به وضوح اشتباه است. قانون‌گذار در هنگام نوشتن قوانین مربوط به شراکت و تجارت، به نحوی عمل کرده که هم عموم و هم کسانی که شرکتی را ثبت می‌کنند، بیشترین نفع را ببرند و در این میان هیچ‌گونه تضاد منافعی پیش نیاید. چیزی که در مورد آن تردیدی وجود ندارد، این است که ثبت شرکت مزایای فراوانی برای موسسین دارد و عدم ثبت آن، می‌تواند مشکلات زیادی را بیافریند و در مواردی غیرقانونی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

ثبت انواع شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت سهامی خاص
ثبت شرکت تعاونی
ثبت موسسه غیر تجاری
ثبت شرکت تضامنی
ثبت شرکت مختلط سهامی
ثبت شرکت سهامی عام

 

مزایای ثبت شرکت

۱- حمایت قانون: اولین و مهم‌ترین مزیتی که ثبت شرکت به صورت قانونی برای شما ایجاد می‌کند، همان چیزی است که تا اینجا بیشتر از یک‌بار به آن اشاره کردیم: حمایت قانون از شما. با ثبت شرکت، هر مشکلی که پیش بیاید، چه اختلاف میان شرکا باشد، چه اختلاف میان شرکت شما و شرکت‌های دیگر، هر چه که باشد به صورت قانونی قابل پی‌گیری خواهد بود و مدارک و مستندات شما در روند پی‌گیری معتبر خواهد بود.

۲- اعتبار فعالیت: با ثبت شرکت تمامی فعالیت‌های شما حالت رسمی پیدا می‌کند. طبیعی است که کسب‌وکارهای دیگر هم به شرکتی به صورت قانونی فعالیت می‌کند، اعتماد بیشتری دارند. بنابراین ثبت شرکت می‌تواند تسهیل‌کننده‌ی معاملات شما نیز باشد.

۳- توسعه فعالیت شرکت: شرکتی که به صورت قانونی فعالیت می‌کند، می‌تواند به راحتی در مناقصه‌ها و مزایده‌ها شرکت کند و قراردادهای بیشتری را منعقد کند. همکاری با دولت و شرکت‌های دولتی که می‌تواند یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت شما باشد، بدون ثبت شرکت ممکن نخواهد بود. همچنین شما برای همکاری با شرکت‌های بزرگ‌تر و دریافت نمایندگی آن‌ها، باید شرکت خود را به ثبت رسانده باشید. در غیر این صورت چنین همکاری‌هایی ممکن نخواهند بود.

۴- دریافت وام و اعتبار: بسیاری از وام‌ها و امتیازاتی که توسط بانک‌ها و موسسات مالی ارائه می‌شود، در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد و تنها شرکت‌های ثبت شده هستند که می‌توانند برای دریافت این اعتبارات اقدام کنند.

۵- مبادلات خارجی: همکاری با شرکت‌های خارجی، یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی است که یک شرکت می‌تواند به آن برسد و نفع آن هم برای عموم کشور است و هم برای خود شرکت که به این وسیله اعتبار زیادی را نیز کسب می‌کند. شرکت‌های ثبت شده می‌توانند مجوز انجام معامله و مبادله با شرکت‌های خارجی را نیز دریافت کنند.

موسسه ثبتی آماتیس به شماره ثبت ۴۲۰۵۹ به عنوان یکی از بهترین موسسات ثبتی با بهره گیری از سال ها تجربه و توان بالای کارشناسان متخصص و مشاوران ثبتی و حسابداران مالی در جهت ارائه خدمات ثبتی با شما مدیران و مسئولان شرکت ها همکاری می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *